RSS feed for Ben
  • Parasite

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • Jackie

    ★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Paterson

    ★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★★

  • Love Live! The School Idol Movie

    ½

  • Mountains May Depart

    ★★½

  • Son of Saul

    ★★★★★

  • The Tale of the Princess Kaguya

    ★★★★★

  • Puella Magi Madoka Magica the Movie Part III: Rebellion

    ½

  • Wolf Children

    ★★★★★

  • K-On! The Movie

    ★★★★★

  • The Disappearance of Haruhi Suzumiya

    ★★★★★

  • Synecdoche, New York

    ★★★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★★

  • 5 Centimeters per Second

    ½

  • Paprika

    ★★½

  • Tokyo Godfathers

    ★★½

  • Memories of Murder

    ★★★★★

  • Punch-Drunk Love

    ★★★★★

  • Whisper of the Heart

    ★★★★★

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★★

  • Mishima: A Life in Four Chapters

  • The Spirit of the Beehive

    ★★★★★

  • Rashomon

    ★★★★★