• Prey

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★★

  • Cruella

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • The Marksman

    ★★½

  • Mank

    ★★★★★

  • Fan Girl

    ★★★

  • You Animal! The Nimfa Dimaano Story

    ★★★½

  • The Craft: Legacy

    ★★

  • Rebecca

    ★★★

  • Run

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★

  • Love, Guaranteed

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • Fear City: New York vs The Mafia

    ★★★

  • The Rental

    ★★½

  • A Whisker Away

    ★★★★

  • The Wrong Missy

    ½

  • Love Wedding Repeat

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Abominable

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Tune in for Love

    ★★★

  • Anna

    ★★½

  • Ma

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Alone/Together

    ★★

  • Elise

    ★★★½

  • Born Beautiful

    ★★

  • Glass

    ★★★

  • Escape Room

    ★★★★★

  • John & Yoko: Above Us Only Sky

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

    ★★★½

  • For the Broken Hearted

    ★★★★

  • The Negotiation

    ★★½

  • The Freshmen

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Favourite

    ★★½

  • The Hows of Us

    ★★½

  • Little Italy

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • BuyBust

    ★★★★½

  • Billionaire Boys Club

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Sir

    ★★★★½