Sort by

JazyW has logged 30 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Call

The Call

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Godless

Godless

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shawn Mendes: In Wonder

Shawn Mendes: In Wonder

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Window Wonderland

Window Wonderland

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Speed

Speed

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Once Upon a Snowman

Once Upon a Snowman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Solaris

Solaris

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Love Beats Rhymes

Love Beats Rhymes

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Good German

The Good German

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Anatomy of a Murder

Anatomy of a Murder

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Widows

Widows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry