• Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Anna

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Shaft

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Catch-22

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Hellboy

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • The Highwaymen

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Stuber

    ★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★

  • Isn't It Romantic

  • Drunk Parents

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • Glass

    ★★½

  • Welcome to Marwen

    ★★★

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

  • Creed II

    ★★★

  • Replicas

    ★★½

  • Venom

    ★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★½

  • Apostle

    ★★

  • Hold the Dark

    ★★

  • Green Book

  • Widows

    ★★★

  • Greta

    ★½

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★½

  • Reprisal

    ½

  • White Boy Rick

    ★★★½

  • The Favourite

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • A Simple Favor

    ★★½

  • Mile 22

  • Crazy Rich Asians

    ★★

  • The Meg

    ★★½

  • The Equalizer 2

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Office Uprising

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

  • Terminal

  • Avengers: Infinity War

  • I Feel Pretty

    ★★★★

  • Seth Rogen's Hilarity for Charity

  • Game Over, Man!

  • Pacific Rim: Uprising

  • A Quiet Place

  • The Outsider

  • Tomb Raider

  • Death Wish

  • Mute

  • Game Night

  • Love, Simon

  • Isle of Dogs