RSS feed for Jesio

Jesio has logged 90 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Man from Earth: Holocene

The Man from Earth: Holocene

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Rampant

Rampant

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
The Predator

The Predator

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Melody

Melody

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Alpha

Alpha

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Mile 22

Mile 22

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★½
Edit this entry  
05
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Patient Zero

Patient Zero

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Young & Beautiful

Young & Beautiful

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Before the Devil Knows You're Dead

Before the Devil Knows You're Dead

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Land Without Bread

Land Without Bread

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★½
Edit this entry  
23
A Moment of Innocence

A Moment of Innocence

1996
×
★★★½
Edit this entry  
20
Rampage

Rampage

2018
×
★★
Edit this entry  
17
[REC]⁴ Apocalypse

[REC]⁴ Apocalypse

2014
×
★★★
Edit this entry  
17
[REC]³ Genesis

[REC]³ Genesis

2012
×
★★½
Edit this entry  
15
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rififi

Rififi

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Flowers of Shanghai

Flowers of Shanghai

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Be with You

Be with You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Revenge

Revenge

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Edit this entry  
06
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry