Sort by

Jordan has logged 350 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Nights of Cabiria

Nights of Cabiria

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Novice

The Novice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wife of a Spy

Wife of a Spy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Hero

A Hero

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
2046

2046

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Belfast

Belfast

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Birth

Birth

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Happy Hour

Happy Hour

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
High Life

High Life

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry