• The Harder They Fall

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Matrix

    ★★★★

  • Singin' in the Rain

    ★★★★★