Johan has logged 47 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★
Edit this entry  
17
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Edit this entry  
15
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★½
Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Edit this entry  
07
Solsidan

Solsidan

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
James Acaster: Repertoire

James Acaster: Repertoire

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Another Round

Another Round

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Greenland

Greenland

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
40 år med Stig-Helmer - en störd nörds börd

40 år med Stig-Helmer - en störd nörds börd

2020
×
Edit this entry  
13
Sune's Summer

Sune's Summer

1993
×
★★★★
Edit this entry  
12
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★½
Edit this entry  
11
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Who Pulled the Plug?

Who Pulled the Plug?

1981
×
★½
Edit this entry  
07
The Stig-Helmer Story

The Stig-Helmer Story

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Health Journey

The Health Journey

1999
×
Edit this entry  
31
The Accidental Golfer

The Accidental Golfer

1991
×
Edit this entry  
29
Old

Old

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
S.O.S: Swedes at Sea

S.O.S: Swedes at Sea

1988
×
★★½
Edit this entry  
27
Charter Trip 2: Snowroller

Charter Trip 2: Snowroller

1985
×
★★
Edit this entry  
26
The Charter Trip

The Charter Trip

1980
×
★★½
Edit this entry  
18
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
28
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Crazy World

Crazy World

2014
×
Edit this entry  
10
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★½
Edit this entry  
11
Space Sweepers

Space Sweepers

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
I Am Greta

I Am Greta

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Slingshot

The Slingshot

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
11
His House

His House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
I'm in the Band

I'm in the Band

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Beasts Clawing at Straws

Beasts Clawing at Straws

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Edit this entry