• Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★★½

  • Jerry & Marge Go Large

    ★★½

  • Spiderhead

    ★★★

  • Lightyear

    ★★

  • Hustle

    ★★★

  • South Park the Streaming Wars

    ★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • Men

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • The Pentaverate

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Morbius

  • The Bubble

  • Ambulance

    ★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Windfall

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Dog

    ★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★

  • Kimi

    ★★

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Pam & Tommy

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Dual

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

  • South Park: Post COVID

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • An Audience with Adele

  • Sing 2

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Dexter: New Blood

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Munich: The Edge of War

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • Savile: Portrait of a Predator

  • South of Heaven

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½