Sort by

Jamelle has logged 24 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Conspiracy

Conspiracy

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Ring

The Ring

2002
×
★★½
Edit this entry  
27
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Highlander: Endgame

Highlander: Endgame

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Tiger

Tiger

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Highlander III: The Sorcerer

Highlander III: The Sorcerer

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Quiet Family

The Quiet Family

1998
×
★★★
Edit this entry  
13
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
Read the review Edit this entry  
11
Action Jackson

Action Jackson

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Twister

Twister

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Beowulf

Beowulf

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Saw V

Saw V

2008
×
★★
Edit this entry  
02
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry