Sort by

Jamelle has logged 11 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Rodeo

Black Rodeo

1972
×
★★★½
Edit this entry  
24
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
15
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Dark City

Dark City

1950
×
★★★
Edit this entry  
02
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Learning Tree

The Learning Tree

1969
×
★★★★
Edit this entry  
01
Duel at Diablo

Duel at Diablo

1966
×
★★½
Edit this entry