RSS feed for Scott
  • Beastie Boys Story

    ★½

  • The Last Dance

    ★★★½

  • Pooka Lives!

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★

  • Onward

    ★½

  • Horse Girl

  • Good Vibes at the Iowa State Fair

  • Goldman v Silverman

  • Underwater

    ★★½

  • Dave Chappelle: The Kennedy Center Mark Twain Prize for American Humor

    ★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★

  • Noelle

    ½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Watchmen

    ★★★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★

  • The Addams Family

    ½

  • Mister America

  • Zombieland: Double Tap

    ★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Battle at Big Rock

    ½

  • Downton Abbey

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Abominable

    ½

  • Knives Out

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Unaired Abduction Interview

  • The Two Popes

  • Joker

    ½

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Delphine

  • Marriage Story

    ★★

  • Ad Astra

    ½

  • It Chapter Two

    ★½

  • The Kitchen

    ★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ½

  • Anima

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

    ½

  • Midsommar

    ½

  • Shaft

    ★½

  • Toy Story 4

    ★½

  • Men in Black: International

    ½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Ma

    ½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Staggering Girl

  • Rocketman

    ★★★

  • Bacurau

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • The Hustle

    ★½

  • Brightburn

    ½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Aladdin

    ½