RSS feed for Jason
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sully

Sully

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
02
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
26
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Dawn Wall

The Dawn Wall

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Deadwood: The Movie

Deadwood: The Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Keep

The Keep

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Warcraft

Warcraft

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry