• Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • 8:46

  • Summer, or A Boy Named Glass

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Guava Island

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Everybody's Everything

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Glass

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Vice

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ½

  • Ant Head

  • Ralph Breaks the Internet

    ★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • The Longest Summer in America

  • mid90s

    ★★★★½

  • Halloween

    ★½

  • Frolic

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Dirty Computer

    ★★★★½

  • Bao

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Benji

    ★★★

  • Mute

    ½

  • Game Night

    ★★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Fred Armisen: Standup for Drummers

    ★½

  • The Cloverfield Paradox

  • Black Panther

    ★★★★

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★★

  • Flower Boy: A Conversation

  • Shirkers

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • American Animals

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★★