Sort by

jccarlson has logged 16 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rango

Rango

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
BoJack Horseman Christmas Special

BoJack Horseman Christmas Special

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry