• Lightyear

    ★★★½

  • X

    ★★½

  • The Lost City

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★★★

  • The House

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • Sing 2

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Encanto

    ★★½

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

    ★½

  • Antlers

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • V/H/S/94

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★½

  • Spencer

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★

  • Malignant

    ★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • France

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

  • Luca

    ★★★½

  • The Novice

    ★★½

  • Seance

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Fallout

    ★½

  • Petite Maman

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★½

  • Passing

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★

  • I'm Your Woman

    ★★★½

  • Nocturne

    ★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Host

    ★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • A Secret Love

    ★★½

  • Normal People

    ★★★

  • Extraction

  • Mrs. America

    ★★★★★

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½