Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★½
Edit this entry  
07
Prey

Prey

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Love and Leashes

Love and Leashes

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
Edit this entry  
11
Initiation

Initiation

2020
×
Edit this entry  
10
No Exit

No Exit

2022
×
★½
Edit this entry  
26
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Love Jones

Love Jones

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★
Edit this entry  
19
X

X

2022
×
★★½
Edit this entry  
09
The Heroic Trio

The Heroic Trio

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Boat People

Boat People

1982
×
★★★★
Edit this entry  
03
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★½
Edit this entry  
20
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Belly

Belly

1998
×
★★★
Edit this entry  
05
The Fallout

The Fallout

2021
×
★½
Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★½
Edit this entry  
04
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
Edit this entry  
31
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The House

The House

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Paddington

Paddington

2014
×
Edit this entry  
20
Big Business

Big Business

1988
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Novice

The Novice

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
France

France

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Boy in the Striped Pyjamas

The Boy in the Striped Pyjamas

2008
×
★½
Edit this entry  
11
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★
Edit this entry  
08
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Edit this entry