Sort by

Michał has logged 416 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★
Edit this entry  
31
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Edit this entry  
30
A Man Called Ove

A Man Called Ove

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
Sound of My Voice

Sound of My Voice

2011
×
★★★
Edit this entry  
29
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Passengers

Passengers

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Star Wars

Star Wars

1977
×
Read the review Edit this entry  
27
Complete Unknown

Complete Unknown

2016
×
★½
Edit this entry  
27
King Cobra

King Cobra

2016
×
★★
Edit this entry  
26
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Masterminds

Masterminds

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
26
I, Olga Hepnarova

I, Olga Hepnarova

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Garfunkel and Oates: Trying to be Special

Garfunkel and Oates: Trying to be Special

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cemetery of Splendor

Cemetery of Splendor

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sense8: Happy F*cking New Year

Sense8: Happy F*cking New Year

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Right Now, Wrong Then

Right Now, Wrong Then

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kate Plays Christine

Kate Plays Christine

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lo and Behold: Reveries of the Connected World

Lo and Behold: Reveries of the Connected World

2016
×
★★
Edit this entry  
17
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★
Edit this entry  
17
All About Lily Chou-Chou

All About Lily Chou-Chou

2001
×
★★
Edit this entry  
16
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Meddler

The Meddler

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Little Men

Little Men

2016
×
★★½
Edit this entry  
10
Kitty

Kitty

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★
Edit this entry  
09
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sully

Sully

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Chevalier

Chevalier

2015
×
★★½
Edit this entry  
04
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Manoman

Manoman

2015
×
Edit this entry  
03
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Florence Foster Jenkins

Florence Foster Jenkins

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Symphony No. 42

Symphony No. 42

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
27
30 Door Key

30 Door Key

1991
×
★★★
Edit this entry  
27
Gilmore Girls: A Year in the Life

Gilmore Girls: A Year in the Life

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Departure

Departure

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Divines

Divines

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★½
Edit this entry