Sort by
  • The Circle

  • Get Out

    ★★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★

  • 20th Century Women

    ★★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★

  • Your Name.

    ★★★

  • The Unknown Girl

    ★★½

  • Paterson

    ★★★½

  • American Honey

    ★★★

  • The Handmaiden

    ★½

  • Toni Erdmann

    ★½

  • I, Daniel Blake

    ★★★★

  • Café Society

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★

  • Kicks

    ★½

  • Julieta

    ★★

  • I, Olga Hepnarova

    ★★★★

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★½

  • Midnight Special

    ★★

  • White Girl

    ★★½

  • Wiener-Dog

    ★★

  • The Revenant

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • The Demons

    ★★★

  • My Scientology Movie

    ★★½

  • High-Rise

    ★★

  • Where to Invade Next

    ★★

  • Room

    ★★★★

  • Anomalisa

    ★★★★

  • Two Rémi, Two

    ★★

  • Straight Outta Compton

    ★★★

  • Rams

    ★★★½

  • Kung Fury

    ★★★½

  • Dheepan

    ★★★

  • Youth

    ★★★½

  • Louder Than Bombs

    ★★★★½

  • Cemetery of Splendor

    ★½

  • Green Room

    ★★★½

  • Carol

    ★★★★

  • My Golden Days

    ★★★★★

  • Son of Saul

    ★★★★½

  • The Lobster

    ★★★★★

  • Knight of Cups

    ★★★★

  • Victoria

    ★★★★★

  • 45 Years

    ★★★★

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★½

  • Dope

  • The Witch

    ★★★★½

  • James White

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★

  • Inherent Vice

  • Heaven Knows What

    ★★★★★

  • The Goob

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★½

  • Lucy

    ½

  • Mommy

    ★★★½

  • The Tribe

  • Two Days, One Night

    ★★★½

  • Force Majeure

    ★★

  • Wild Tales

    ★★★★

  • It Follows

    ★½

  • Catch Me Daddy

    ★★★★★

  • Blind

    ★★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★½

  • The Lego Movie

  • As Long as Shotguns Remain

    ★★★

  • What We Do in the Shadows

  • A Girl Walks Home Alone at Night

  • Boyhood

    ★★★

  • The Guest