Anus has logged 42 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
Get Out

Get Out

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Che: Part One

Che: Part One

2008
×
★★★½
Edit this entry  
02
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Edit this entry  
02
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
01
American Honey

American Honey

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★½
Edit this entry  
25
Paterson

Paterson

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★
Edit this entry  
02
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★
Edit this entry  
01
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
Edit this entry  
30
Where to Invade Next

Where to Invade Next

2015
×
★★
Edit this entry  
29
The Black Power Mixtape 1967-1975

The Black Power Mixtape 1967-1975

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★
Edit this entry  
27
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★½
Edit this entry  
21
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Arrival

Arrival

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Tiny Furniture

Tiny Furniture

2010
×
★★★
Edit this entry  
08
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Edit this entry  
08
Cool as Ice

Cool as Ice

1991
×
Edit this entry  
27
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★½
Edit this entry  
27
Thumbsucker

Thumbsucker

2005
×
★★
Edit this entry  
19
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Demons

The Demons

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
The Unknown Girl

The Unknown Girl

2016
×
★★½
Edit this entry  
06
Hold Up

Hold Up

2010
×
★½
Edit this entry  
02
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★½
Edit this entry  
01
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★
Edit this entry  
31
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

1966
×
★★★★
Edit this entry  
20
Day for Night

Day for Night

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Beat That My Heart Skipped

The Beat That My Heart Skipped

2005
×
★★★
Edit this entry  
14
Love on the Run

Love on the Run

1979
×
★★½
Edit this entry  
08
Decalogue III

Decalogue III

1989
×
Edit this entry  
08
Decalogue II

Decalogue II

1989
×
Edit this entry  
08
Decalogue I

Decalogue I

1989
×
Edit this entry  
07
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★½
Edit this entry  
04
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★
Edit this entry  
02
A Prophet

A Prophet

2009
×
★★★
Edit this entry  
01
Rust and Bone

Rust and Bone

2012
×
★★★★
Edit this entry