RSS feed for Jeremy
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Headshot

Headshot

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★
Edit this entry  
16
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★½
Edit this entry  
15
Sonic Christmas Blast

Sonic Christmas Blast

1996
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Santa Claus Conquers the Martians

Santa Claus Conquers the Martians

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Tig Notaro: Happy To Be Here

Tig Notaro: Happy To Be Here

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Killer Fish

Killer Fish

1979
×
Read the review Edit this entry  
04
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Day Time Ended

The Day Time Ended

1980
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Atlantic Rim

Atlantic Rim

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Mac and Me

Mac and Me

1988
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
XX

XX

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Purge

The Purge

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cowboy Bebop: The Movie

Cowboy Bebop: The Movie

2001
×
★★★½
Edit this entry  
11
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Blade of the Immortal

Blade of the Immortal

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry