• A Day in Ghana with Kendrick Lamar

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Marry Me

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★

  • The House

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • The Black Phone

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Drew Lynch: Concussed

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★½

  • Annette

    ★★★½

  • Far from the Tree

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • F9

  • Daft Punk: Epilogue

  • Orphan of autonomy

  • Antihumanism

  • The Sparks Brothers

    ★★★½

  • Ratatouille: The TikTok Musical

    ★★★★★

  • Long Toast

    ★★★

  • LEGO Star Wars Holiday Special

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Fatman

    ★★★

  • The Plumber

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • Tenet

    ★★½

  • The Stunt Double

    ★★½

  • Psych 2: Lassie Come Home

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • 8:46

  • Scoob!

  • Rhubarb

    ★★★½

  • The Eddy

    ★★★

  • A Parks and Recreation Special

  • Middleditch & Schwartz

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Wave Sounds

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

    ★★★

  • Last and First Men

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Hollow

    ★★★★★

  • The Real Will Wood

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½