Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Gallows

The Gallows

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Seance

Seance

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Misfits

The Misfits

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Grave Encounters 2

Grave Encounters 2

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kate

Kate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Halloween

Halloween

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Come True

Come True

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shakma

Shakma

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry