RSS feed for Jordan
  • No Time to Die

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • 8:46

  • 3 Brothers: Radio Raheem, Eric Garner and George Floyd

  • One World: Together at Home

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • The Laundromat

    ★★

  • Joker

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Alien: Covenant - Epilogue: David's Lab - Last Signs of Life

  • Kidnapping Stella

    ★★

  • Anima

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Shaft

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★½

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Murder Mystery

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Phantom Menace 20 Years Later

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Killer Grandma

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Alien: Ore

    ★★★½

  • Alien: Specimen

    ★★★½

  • Alien: Alone

    ★★

  • Alien: Harvest

    ★★★

  • Alien: Night Shift

    ★★

  • Alien: Containment

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Alien: Isolation — The Digital Series

  • The Journey

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Predator Holiday Special

  • Vice

    ★★★½

  • Emmet's Holiday Party: A LEGO Movie Short

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★

  • Bird Box

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Hold the Dark

    ★★★

  • Green Book

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • Halloween

    ★★½

  • Led Zeppelin: The Song Remains The Same (Blu-ray Audio)

  • Outlaw King

    ★★★

  • The Predator

    ★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Other Side of the Wind

    ★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★

  • How It Ends

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★