RSS feed for Josh

Josh has logged 200 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lion

Lion

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
Café Society

Café Society

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Francis Goes to West Point

Francis Goes to West Point

1952
×
Read the review Edit this entry  
26
Experimenter

Experimenter

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A War

A War

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Equals

Equals

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Passengers

Passengers

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fences

Fences

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Goat

Goat

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Loving

Loving

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Indignation

Indignation

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The White Ribbon

The White Ribbon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Borrowed Time

Borrowed Time

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sully

Sully

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry