RSS feed for Josh
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Bessie

Bessie

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Thought Crimes

Thought Crimes

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Tribe

The Tribe

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Insurgent

Insurgent

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
We Were Here

We Were Here

2011
×
★★★
Edit this entry  
16
The DUFF

The DUFF

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Overnighters

The Overnighters

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Birdman

Birdman

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Birdman

Birdman

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Selma

Selma

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

2015
×
★★★½
Edit this entry  
31
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Unbroken

Unbroken

2014
×
★★★
Edit this entry  
19
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★
Edit this entry  
08
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
Selma

Selma

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★½
Edit this entry  
01
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry