RSS feed for Josh

Josh has logged 87 entries for films rated ★★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spartacus

Spartacus

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Yellow Birds

The Yellow Birds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Decalogue III

Decalogue III

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Thank You for Your Service

Thank You for Your Service

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
116 Cameras

116 Cameras

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ghosts of Abu Ghraib

Ghosts of Abu Ghraib

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Last Supper

Last Supper

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Crossing

The Crossing

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Logan

Logan

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Audrie & Daisy

Audrie & Daisy

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Village

The Village

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hi Stranger

Hi Stranger

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rust and Bone

Rust and Bone

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Billy Lynn's Long Halftime Walk

Billy Lynn's Long Halftime Walk

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Saw III

Saw III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Detour

Detour

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Café Society

Café Society

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Experimenter

Experimenter

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Goat

Goat

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry