RSS feed for Josh

Josh has logged 157 entries for films rated ★★★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bao

Bao

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Decalogue IV

Decalogue IV

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Decalogue II

Decalogue II

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Square

The Square

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ten Meter Tower

Ten Meter Tower

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Post

The Post

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
M

M

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry