RSS feed for Jessica
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Lake House

The Lake House

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Trapped: The Alex Cooper Story

Trapped: The Alex Cooper Story

2019
×
Edit this entry  
06
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★★★
Edit this entry  
04
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★★
Edit this entry  
27
Soul Surfer

Soul Surfer

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Step Up

Step Up

2006
×
★★★★
Edit this entry  
18
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★★½
Edit this entry  
21
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
★★★★
Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★½
Edit this entry  
07
Life As We Know It

Life As We Know It

2010
×
★★★
Edit this entry  
06
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★½
Edit this entry  
05
The Roommate

The Roommate

2011
×
★★
Edit this entry  
04
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Last Song

The Last Song

2010
×
★★★★
Edit this entry  
18
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★★★
Edit this entry  
01
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
12
My Girl

My Girl

1991
×
★★★½
Edit this entry  
11
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★★★
Edit this entry  
20
Lava

Lava

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Hunchback of Notre Dame II

The Hunchback of Notre Dame II

2002
×
Edit this entry  
15
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★½
Edit this entry  
10
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★
Edit this entry  
02
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Every Other Holiday

Every Other Holiday

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Same Time, Next Christmas

Same Time, Next Christmas

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
One Day at Disney

One Day at Disney

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Noelle

Noelle

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Float

Float

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Journey Back to Christmas

Journey Back to Christmas

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Holiday in the Wild

Holiday in the Wild

2019
×
★★
Edit this entry  
27
Plus One

Plus One

2019
×
★★★½
Edit this entry