RSS feed for Jessica

Jessica has logged 99 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Every Other Holiday

Every Other Holiday

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Same Time, Next Christmas

Same Time, Next Christmas

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
One Day at Disney

One Day at Disney

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Noelle

Noelle

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Float

Float

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Journey Back to Christmas

Journey Back to Christmas

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Holiday in the Wild

Holiday in the Wild

2019
×
★★
Edit this entry  
27
Plus One

Plus One

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
After

After

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Dan in Real Life

Dan in Real Life

2007
×
★★★★
Edit this entry  
07
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
19
One Day

One Day

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
★★½
Edit this entry  
12
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
October Kiss

October Kiss

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jonas Brothers: The Concert Experience

Jonas Brothers: The Concert Experience

2009
×
Read the review Edit this entry  
14
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
No Reservations

No Reservations

2007
×
★★★★
Edit this entry  
12
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★★
Edit this entry  
08
Now and Then

Now and Then

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Baby Mama

Baby Mama

2008
×
★★★★
Edit this entry  
01
Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

2009
×
Read the review Edit this entry  
30
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★
Edit this entry  
19
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★★★
Edit this entry  
29
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
16
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Small Fry

Small Fry

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry