RSS feed for Jessica

Jessica has logged 25 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★½
Edit this entry  
27
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Bowl

The Bowl

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Presto

Presto

2008
×
★★★½
Edit this entry  
20
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Luxo Jr.

Luxo Jr.

1986
×
★★★
Edit this entry  
20
Jack-Jack Attack

Jack-Jack Attack

2005
×
★★★★
Edit this entry  
20
Lou

Lou

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
★★½
Edit this entry  
19
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Piper

Piper

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
18
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tag

Tag

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Second Act

Second Act

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★½
Edit this entry  
11
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Chasing Liberty

Chasing Liberty

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Nanny Diaries

The Nanny Diaries

2007
×
★★½
Edit this entry  
03
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★
Edit this entry  
02
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★½
Edit this entry