Sort by

J. has logged 25 entries for films during January 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fanatic

Fanatic

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Deadwater

Deadwater

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Five Weeks in a Balloon

Five Weeks in a Balloon

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thunderbolt and Lightfoot

Thunderbolt and Lightfoot

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Delivery

The Delivery

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Flim-Flam Man

The Flim-Flam Man

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Edison, the Man

Edison, the Man

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Vegas Vacation

Vegas Vacation

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Intruder in the Dust

Intruder in the Dust

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Death Race

Death Race

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lifeboat

Lifeboat

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Cobweb

The Cobweb

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hatchet for the Honeymoon

Hatchet for the Honeymoon

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lost World

The Lost World

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Murder Is My Beat

Murder Is My Beat

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
No More Ladies

No More Ladies

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Siege

The Siege

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Legends of the Fall

Legends of the Fall

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Detour

Detour

1945
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wrong Turn 2: Dead End

Wrong Turn 2: Dead End

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
In the Good Old Summertime

In the Good Old Summertime

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Stan Helsing

Stan Helsing

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry