• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • The Northman

    ★★★★

  • Deep Water

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

  • Fresh

    ★★½

  • Scream

    ½

  • The King's Man

    ½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★½

  • Cowboy Bebop: The Lost Session

    ½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

  • The Last Duel

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★½

  • The Green Knight

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★½

  • Fear Street: 1978

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Hideaki Anno: The Final Challenge of Evangelion

    ½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

  • Judas and the Black Messiah

    ★★½

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Mank

    ★★

  • Molly Robber

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Rebecca

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Tenet

    ★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • The Last Christmas Party

    ★★★★

  • Capone

    ★★½

  • Emma.

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • The New Pope

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★½

  • 1917

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Watchmen

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★

  • Saint Maud

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The King

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • A Rainy Day in New York