Sort by

Jeremy has logged 194 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Imperium

Imperium

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sully

Sully

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Joy

Joy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★★
Edit this entry  
23
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Goat

Goat

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hoop Dreams

Hoop Dreams

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Nerve

Nerve

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Carnage Park

Carnage Park

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Warcraft

Warcraft

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
13th

13th

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
They Look Like People

They Look Like People

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Loving

Loving

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Elvis & Nixon

Elvis & Nixon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gip

Gip

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cameraperson

Cameraperson

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tower

Tower

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Room 237

Room 237

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cell

Cell

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
30
A Good Marriage

A Good Marriage

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Mercy

Mercy

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★
Edit this entry  
27
1408

1408

2007
×
★★½
Edit this entry  
26
Riding the Bullet

Riding the Bullet

2004
×
½
Edit this entry  
25
Secret Window

Secret Window

2004
×
★★★
Edit this entry  
24
Dreamcatcher

Dreamcatcher

2003
×
★½
Edit this entry