RSS feed for Jonathan

Jonathan has logged 26 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Vengeance

Vengeance

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Trouble with the Curve

Trouble with the Curve

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Grandmaster

The Grandmaster

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tales of the Grim Sleeper

Tales of the Grim Sleeper

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Protector

The Protector

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Monster's Ball

Monster's Ball

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Run All Night

Run All Night

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry