• Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Old

    ★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Outside the Wire

    ★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Monster Hunter

    ½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Freaky

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Honest Thief

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★★

  • Project Power

    ★★★

  • Greenland

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★½

  • Artemis Fowl

    ½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Spenser Confidential

    ★★★

  • Bloodshot

    ★★

  • The Invisible Man

    ½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Fantasy Island

    ½