RSS feed for Jim
  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Anna

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Paddleton

    ★★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Venom

    ★★

  • The Meg

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Rampage

    ★★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★★

  • Chappaquiddick

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Out of Thin Air

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • Life

    ★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • Star Trek Beyond

    ★★★★

  • London Has Fallen

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Crimson Peak

    ★★★

  • The Blackcoat's Daughter

  • The Martian

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★★

  • Ant-Man

    ★★★

  • Minions

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Jurassic World

    ★★★★★

  • Sicario

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★

  • A Most Violent Year

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★

  • 22 Jump Street

    ★★★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★

  • The Lego Movie

    ★★★

  • RoboCop

  • Thor: The Dark World

    ★★★★

  • Coherence

    ★★★★

  • Jodorowsky's Dune

    ★★★★★

  • Snowpiercer

    ★★★

  • Pacific Rim

    ★★★★

  • Europa Report

    ★★★

  • World War Z

    ★★★