• West Side Story

  • Bill & Ted Face the Music

  • Little Women

  • Looking for Alaska

  • Joker

  • Parasite

    ★★★

  • Fork in the Road

    ½

  • Patricia

    ½

  • Rami Malek: Becoming Freddie

    ½

  • Welcome to Marwen

  • The Mule

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★

  • Second Act

  • Ant Head

  • A Veteran's Christmas

    ½

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

    ½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★½

  • Pine

    ½

  • Vox Lux

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

  • Boy Erased

    ★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★½

  • Little Italy

    ★½

  • Crazy Rich Asians

    ★½

  • Dicked Down in Debt

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★½

  • Purl

    ★½

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Cold War

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★

  • Alex Strangelove

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Hereditary

    ★★½

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★½

  • Blindspotting

    ★★★★

  • Longbox Breakup

    ½

  • The Post

    ★★

  • Billy Star

  • Phantom Thread

  • Coco

    ★★½

  • Sauce

  • Your Date Is Here

    ★★

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

  • I, Tonya

    ★½

  • mother!

  • It

    ★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • The Leisure Seeker

    ½

  • Lean on Pete

    ★★★★

  • Valley of Bones

    ★★

  • Darkest Hour

    ½

  • Lady Bird

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Ruin Me

    ★½

  • Little Evil

    ★½

  • Just Go!

    ★★

  • Dunkirk

    ★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • Control

    ★★½

  • Facing Mecca

    ★★★

  • Tommy Can't Sleep

    ★★½