Sort by

Jaden has logged 214 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Mule

The Mule

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★
Edit this entry  
21
Long Toast

Long Toast

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Making The Irishman

Making The Irishman

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Quiet Coffee

Quiet Coffee

×
Read the review Edit this entry  
14
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Babe: Pig in the City

Babe: Pig in the City

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tweet

Tweet

2015
×
Read the review Edit this entry  
11
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Death of Superman

The Death of Superman

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Better Tomorrow II

A Better Tomorrow II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Night School

Night School

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Escape Plan

Escape Plan

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Once Upon a Snowman

Once Upon a Snowman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry