Sort by

Jaden has logged 32 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Better Tomorrow

A Better Tomorrow

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Globe

The Globe

×
Read the review Edit this entry  
30
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Untitled Indiana Jones Project

Untitled Indiana Jones Project

2023
×
Read the review Edit this entry  
25
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Extraction

Extraction

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gotti

Gotti

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Room

Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry