• Polar Bear

    ★★★

  • All the Old Knives

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Morbius

    ★★★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★½

  • No Exit

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Sky Is Everywhere

    ★★½

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Kimi

    ★★

  • Death on the Nile

    ★½

  • Marry Me

    ★★

  • The Ice Age Adventures of Buck Wild

  • Lucy and Desi

    ★★★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★★½

  • Death to 2021

    ½

  • The King's Man

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • Swan Song

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Finch

    ★★★½

  • Encanto

  • Eternals

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Come From Away

    ★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★

  • Cinderella

    ½

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • Malignant

    ★★

  • Vacation Friends

    ★½

  • The Voyeurs

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Die in a Gunfight

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★½

  • Luca

    ★★★

  • Blush

    ★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★½

  • Plan B

    ★★★★

  • Cruella

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Charli XCX: Alone Together

    ★★★½

  • The Fallout

    ★★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★