Sort by

jdforslin has logged 95 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pearl

Pearl

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
X

X

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
★★★
Edit this entry  
17
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★★
Edit this entry  
15
Kimi

Kimi

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spirited

Spirited

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Emancipation

Emancipation

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
Troll

Troll

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moonfall

Moonfall

2022
×
★★★
Edit this entry  
17
Elvis

Elvis

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★
Edit this entry  
13
I Can Make You Love Me

I Can Make You Love Me

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Lady Killer

Lady Killer

1995
×
★★★
Edit this entry  
06
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
Amityville: Dollhouse

Amityville: Dollhouse

1996
×
★★
Edit this entry  
23
Bad Moon

Bad Moon

1996
×
Read the review Edit this entry  
23
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Wolf Creek

Wolf Creek

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Significant Other

Significant Other

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Edit this entry  
14
Last Shift

Last Shift

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Grim

Grim

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Valentine

Valentine

2001
×
★★★
Edit this entry  
02
DeVour

DeVour

2005
×
Edit this entry  
01
The Order

The Order

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
21
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★
Edit this entry  
19
Cavalcade

Cavalcade

1933
×
Read the review Edit this entry  
13
The River Wild

The River Wild

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Old

Old

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Grand Hotel

Grand Hotel

1932
×
★★
Read the review Edit this entry