Sort by

J.D. has logged 62 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
All Is Lost

All Is Lost

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sympathy for the Devil

Sympathy for the Devil

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Air

Air

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Flash

The Flash

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Vanishing

The Vanishing

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Covenant

The Covenant

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Night Moves

Night Moves

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Artifice Girl

The Artifice Girl

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
How to Blow Up a Pipeline

How to Blow Up a Pipeline

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
BlackBerry

BlackBerry

2023
×
★★★
Edit this entry  
01
Sanctuary

Sanctuary

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Inside

Inside

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fast X

Fast X

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Reality

Reality

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Edit this entry  
29
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Yellow Submarine

Yellow Submarine

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★
Edit this entry  
05
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Son of Rambow

Son of Rambow

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
It Might Get Loud

It Might Get Loud

2008
×
★★★½
Edit this entry  
07
Evolution

Evolution

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Magic Mike's Last Dance

Magic Mike's Last Dance

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
EO

EO

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
To Leslie

To Leslie

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
Edit this entry  
13
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Athena

Athena

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Alice, Darling

Alice, Darling

2022
×
★½
Edit this entry  
18
Babylon

Babylon

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
I Love My Dad

I Love My Dad

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry