• Prey

    ★★★½

  • The Wrath of God

    ★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★½

  • The Staircase

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Incantation

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • No Exit

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • Eternals

    ★★★½

  • The Wasteland

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Grandmother

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The Medium

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Deep House

    ★★★

  • Don't Kill Me

    ★★

  • The Unholy

    ★★★

  • The Fallout

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★★

  • Brahms: The Boy II

    ★★★½

  • The Night House

    ★★★½

  • History of the Occult

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The Vanishing

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Jigsaw

    ★★★½

  • Cult of Chucky

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Blair Witch

    ★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★

  • Hush

    ★★★½

  • The Boy

    ★★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★½

  • Curse of Chucky

    ★★★★

  • Marvel One-Shot: Agent Carter

    ★★★★

  • Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

    ★★★★

  • Prometheus

    ★★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★★

  • X-Men: First Class

    ★★★½

  • Scream 4

    ★★★★

  • Saw 3D

    ★★★½

  • A Nightmare on Elm Street

    ★★★½