• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • Fatherhood

  • Army of the Dead

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Outside the Wire

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Forgotten Battle

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • 1917

  • Richard Jewell

    ★★★★★

  • The Good Liar

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Anna

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • The Mule

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Christmas Chronicles

  • Green Book

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Monster

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • Jungle

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

  • The Martian

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Lucy

    ★★★½

  • Prisoners

    ★★★★★

  • The Dark Knight Rises

  • Inception

    ★★★★★

  • The Dark Knight

  • Changeling

    ★★★★★

  • Gone Baby Gone

    ★★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★★

  • Fracture

  • Zodiac

    ★★★★

  • Déjà Vu

    ★★★★★

  • Freedomland

    ★★★★★

  • Four Brothers

    ★★★★

  • Batman Begins

  • Collateral

  • Insomnia

    ★★★½

  • Hardball

  • Pearl Harbor

    ★★★

  • Memento

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★★★

  • My Girl

    ★★★★