Sort by

jduica has logged 111 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★
Edit this entry  
16
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Late Night

Late Night

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
American Son

American Son

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Edit this entry  
06
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Edit this entry  
13
Fractured

Fractured

2019
×
★½
Edit this entry  
12
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Stuber

Stuber

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Anna

Anna

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ma

Ma

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★
Edit this entry  
11
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
The Sun Is Also a Star

The Sun Is Also a Star

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Otherhood

Otherhood

2019
×
★★½
Edit this entry  
31
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Point Blank

Point Blank

2019
×
★★
Edit this entry  
14
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry