Sort by

Hank Mardukas 🎟 🎞 has logged 678 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Donald's Golf Game

Donald's Golf Game

1938
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Red's Dream

Red's Dream

1987
×
Edit this entry  
31
The Blue Umbrella

The Blue Umbrella

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Art of Skiing

The Art of Skiing

1941
×
★★
Edit this entry  
30
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Waterdance

The Waterdance

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Scooby Goes Hollywood

Scooby Goes Hollywood

1979
×
★★
Edit this entry  
30
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
Edit this entry  
29
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Ridiculous 6

The Ridiculous 6

2015
×
½
Edit this entry  
28
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Passage of Venus

Passage of Venus

1874
×
Edit this entry  
27
Sallie Gardner at a Gallop

Sallie Gardner at a Gallop

1878
×
Edit this entry  
27
Float

Float

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Wind

Wind

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Forky Asks a Question: What Is a Pet?

Forky Asks a Question: What Is a Pet?

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Forky Asks a Question: What Is a Leader?

Forky Asks a Question: What Is a Leader?

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Forky Asks a Question: What Is a Computer?

Forky Asks a Question: What Is a Computer?

2019
×
Edit this entry  
27
Forky Asks a Question: What Is Love?

Forky Asks a Question: What Is Love?

2019
×
★★
Edit this entry  
27
Forky Asks a Question: What Is Time?

Forky Asks a Question: What Is Time?

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Pigeon: Impossible

Pigeon: Impossible

2009
×
★★
Edit this entry  
26
Dear White People

Dear White People

2014
×
★★½
Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Santa Claus

Santa Claus

1898
×
Edit this entry  
25
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
★½
Edit this entry  
24
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Flintstone Christmas

A Flintstone Christmas

1977
×
Edit this entry  
23
Friday After Next

Friday After Next

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★
Edit this entry  
19
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Jetsons Meet the Flintstones

The Jetsons Meet the Flintstones

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Swell Season

The Swell Season

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Once

Once

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★½
Edit this entry  
16
The Waterboy

The Waterboy

1998
×
★★½
Edit this entry  
15
Lil Rel Howery: Live in Crenshaw

Lil Rel Howery: Live in Crenshaw

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry