Sort by

Hank Mardukas 🎟 🎞 has logged 58 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Beverly Hills Cop II

Beverly Hills Cop II

1987
×
★★★½
Edit this entry  
29
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Family

Family

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Highwaymen

The Highwaymen

2019
×
★½
Edit this entry  
27
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hotel by the River

Hotel by the River

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Care Bears Movie

The Care Bears Movie

1985
×
Edit this entry  
24
The Purple Rose of Cairo

The Purple Rose of Cairo

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Peterloo

Peterloo

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
The Golden Child

The Golden Child

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hollywood Homicide

Hollywood Homicide

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Diane

Diane

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Grass Is Greener

Grass Is Greener

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Grandma's Boy

Grandma's Boy

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blast from the Past

Blast from the Past

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Babylon

Babylon

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Little

Little

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Jetsons: The Movie

Jetsons: The Movie

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Rookie of the Year

Rookie of the Year

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
High Life

High Life

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The City Without Jews

The City Without Jews

1924
×
Read the review Edit this entry  
15
Little Big League

Little Big League

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
For Love of the Game

For Love of the Game

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Amazing Grace

Amazing Grace

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ri¢hie Ri¢h

Ri¢hie Ri¢h

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Mustang

The Mustang

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Transit

Transit

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Laboratory Conditions

Laboratory Conditions

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Beethoven

Beethoven

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Patch Adams

Patch Adams

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★½
Read the review Edit this entry