RSS feed for Josh
  • Sleeping Beauty

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Theorem

    ★★★

  • Do the Right Thing

    ★★★★★

  • Mystery Train

    ★★★★★

  • Stranger Than Paradise

    ★★★★★

  • Killer of Sheep

    ★★★★

  • My Brother's Wedding

    ★★★★

  • 8½

    ★★★★★

  • La Dolce Vita

    ★★★★★

  • Nights of Cabiria

    ★★★★★

  • La Strada

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Kamasi Washington Live At The Apollo Theater

    ★★★★

  • Summertime

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Atlantics

    ★★★★½