Sort by

Joshy has logged 329 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
31
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Hitch

Hitch

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Swingers

Swingers

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Waterboy

The Waterboy

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Invention of Lying

The Invention of Lying

2009
×
Read the review Edit this entry  
15
Little Nicky

Little Nicky

2000
×
★★★½
Edit this entry  
12
Anger Management

Anger Management

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★
Edit this entry  
08
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

2008
×
★★★
Edit this entry  
07
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Edit this entry  
05
I Now Pronounce You Chuck & Larry

I Now Pronounce You Chuck & Larry

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bill Burr: Walk Your Way Out

Bill Burr: Walk Your Way Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★½
Edit this entry  
27
Grudge Match

Grudge Match

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
A Haunted House 2

A Haunted House 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★
Edit this entry  
16
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Funny People

Funny People

2009
×
★★★½
Edit this entry  
12
American Reunion

American Reunion

2012
×
★★★½
Edit this entry  
12
American Wedding

American Wedding

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Safe House

Safe House

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Drillbit Taylor

Drillbit Taylor

2008
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
American Pie

American Pie

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry